Zapewnij dziecku lepszy start w życiu!

Bez wychodzenia z domu, czyli jak?

Nasze zajęcia prowadzimy on-line. Jest to szczególnie istotne w czasie kwarantanny i koronowirusa.

Stosujemy w tym celu proste w obsłudze narzędzia do wideokonferencji. Nie są to gotowe nagrania i zadania, tylko lekcje na żywo. Oprócz kontaktu audio i wideo (kamerka z mikrofonem) umożliwiają one także udostępnianie pulpitu, co oznacza, że uczniowie widzą zawartość ekranu instruktora, a instruktor może zobaczyć to, co robią w danym momencie jego uczniowie. Dzięki temu łatwo jest się dopytać o konkretne elementy omawianych programów lub zwrócić na nie uwagę. Nauczyciel na bieżąco może korygować błędy i pomagać uczestnikom zajęć.

Nieważne, gdzie jesteś

Wszystko prowadzimy zdalnie, więc nie ma znaczenia, w której części świata się znajdujesz. Masz kuzyna na drugim końcu Polski? Możesz mieć z nim wspólne lekcje. Dodatkowo pamiętaj, że w grupie jest taniej, jeśli więc znajdziesz większą liczbę uczestników – zajęcia będą Was kosztować o połowę mniej.

Pierwsze zajęcia

Pierwsze zajęcia są próbne. Najlepiej jeśli będą się odbywać w obecności Rodzica (przynajmniej przez chwilę). Są płatne, ale tylko wówczas, jeśli zdecydujecie się na kontynuację kursu.

Czego zatem potrzebują uczestnicy, by móc brać udział w zajęciach?

Czego potrzebujemy do realizacji poszczególnych zajęć?

Programowanie

W zależności od wybranego kursu czasem potrzebne będzie zainstalowanie darmowych programów – Scratch lub Python. W wielu sytuacjach wystarczą jednak narzędzia dostępne z przeglądarki – bez konieczności instalacji.

Robotyka i mechatronika

W tym przypadku również będziemy korzystać z narzędzi do programowania, instalowanych na komputerze lub dostępnych przez stronę internetową.

Dodatkowo przed rozpoczęciem zajęć prześlę Pakiet Startowy zawierający elementy niezbędne do zbudowania naszych elektronicznych konstrukcji i robotów. Będą to różnego rodzaju kabelki, płytki, mikrokontroler, czujniki, silniczki, a także elementy wydrukowane w 3D, jak np. nogi robota.

Projektowanie i druk 3D

Projektować będziemy w programie dostępnym przez przeglądarkę, więc nie trzeba nic instalować. Jeśli uczestnik ma własną drukarkę, to w razie potrzeby pomożemy ją skonfigurować i nauczymy, jak z niej korzystać. Jeśli uczestnik nie ma drukarki, to raz w miesiącu dostanie pocztą wydruki, które sam zaprojektował.

Ile to kosztuje i ile trwają zajęcia?

Jak wyglądają zajęcia

Zajęcia są prowadzone raz w tygodniu po 1,5 h.

Zajęcia mogą być w trybie indywidualnym lub grupowym (2-5 uczestników – każdy przy swoim komputerze)

Ile to kosztuje

W trybie indywidualnym: 90 zł/zajęcia.

W trybie grupowym: 45 zł/zajęcia.

Zapewnij dziecku lepszy start w życiu!